Na temelju postignutih rezultata istraživanja, povratnih informacija publike, te evaluacije putem upitnika može se zaključiti da je publika pozdravila napore da se suvremena tehnologija polako uvodi u izvedbeni izričaj, te da postoji interes iste za inovativnim sadržajima, pogotovo kod mlađih generacija. Također je vidljivo (što je i očekivano) da je tradicionalni način viđenja i doživljavanja izvedbene umjetnosti duboko ukorijenjen u svijesti gledatelja usprkos sveopćoj digitalizaciji društva što automatski utječe na njihova očekivanja i percepciju novih izričaja, u ovom slučaju isprepletanja izvedbe sa digitalnom tehnologijom. Te navike povlače potrebu za racionalnim razumijevanjem viđenog, za ne-apstraktnim, i bude osjećaj nekompetentnosti i/ili kriticizma u gledatelja, što je možda i širi problem suvremene umjetnosti.
Zbog zahtjevnosti ovakvih istraživanja, u smislu utroška vremena i financija, i na osnovu iskazanog interesa publike i umjetnika, odlučeno je da se ovo umjetničko istraživanje nastavi u formi višegodišnjeg kontinuiranog programa gdje bi se nastavio započeti rad i razvijale konkretne tehnologije ciljane za implementaciju u izvedbenoj umjetnosti koje bi umjetnici mogli lako primijeniti za eksperimentiranje i razvijanje vlastitih ideja i projekata.
Kreirane su zanimljive ideje koje će biti dalje razvijane i implementirane u buduće projekte, kao i temelji inovativnog izvedbenog jezika koji će imati utjecaja na estetiku budućeg rada BOUM!-a. Treća etida ovog istraživanja biti će razvijena u performans instalaciju koja će biti predstavljena tijekom 2019. godine.
Interdisiplinarno područje između teatra i digitalnih tehnologija ima veliki potencijal predstavljanja sadržaja koji nisu mogući kroz tradicionalni pristup te funkcionalne estetike koja poistovijećuje formu i sadržaj.
Kroz ispitivanje novih hibridnih jezika/izričaja, te razvoj i unapređenje estetskih i tehnoloških aspekata kreativnog rada razvija se i nova metodologija neophodna za interdisiplinarni proces rada.
Voditelji istraživanja:
Andrea Crnković
Gianfranco Mirizzi
Izvođači:
Andrea Crnković
Ivana Peranić
Glas posudio: Enver Krivac
Moderatorica: Iva Lulić
Voditelj konzole rasvjete: David Dubrović
Zahvaljujemo Marku Žmaku na doprinosima u istraživanju.